IMPLANTY

english

Specjalistyczna Praktyka "Medyk Dent" Stomatologia - Implanty

63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Sienkiewicza 4 (mapka)
Zespół Gabinetów Lekarskich "Medyk"
Otwarte: poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00
Lekarz (tel. kom.) 608-459-152 - po godz. 14.00   e-mail: medyk.implant@gmail.com
Inf. implantologiczna Tel. (62) 597 16 70 - po godz. 14.00
RTG zębów Tel. 695 031 509 - po godz. 14.00

Blog o implantach stomatologicznych

Od czego zależy cena wszczepienia implantu zęba?

Implanty zębów - zdjęcie RTGRozbieżności w cenach za wszczepienie implantu są duże i zależą od wielu czynników. Skąd biorą się takie różnice?
(więcej…)

 

Co to jest implant zębowy?

Implant zębaKażdy może stracić ząb. Usunięty ząb musi jednak mieć jak najszybciej swojego następcę. Przemawiają za tym jednocześnie względy estetyczne jak i zdrowotne, a dzieje się tak, ponieważ braki w uzębieniu mogą doprowadzić
(więcej…)

Podstawowe zalety implantów dentystycznych

Implanty stomatologiczneGdy 40 lat temu zaczęto stosować implanty zębów, nikt nie przewidywał, że implantologia będzie jedną z najbardziej rozwojowych dziedzin stomatologii. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że stosowane implanty stomatologiczne w leczeniu braku jednego i kilku zębów, mają o wiele więcej zalet niż klasyczne protezy i mostki.
(więcej…)

Zabieg wszczepiania implantów dentystycznych

Narzędzia stomatologiczneZabieg wszczepiania implantów dentystycznych jest stosowany od kilkudziesięciu lat na całym świecie. Jest to najbardziej skuteczna, a zarazem bezpieczna, metoda odbudowy utraconych zębów. Zabieg umieszczenia implantu w kości jest szybki. Metodą tą można odbudować jeden bądź kilka utraconych w wyniku urazu czy choroby zębów.
(więcej…)

Jak wygląda zabieg?

Implanty zęboweNa początku stomatolog po wykonaniu wywiadu, dotyczącego stanu zdrowia i wyborze typu implantu opracowuje indywidualny plan leczenia. Niezaplanowany zabieg, nieprzemyślane wszczepienie implantu spowodować może komplikacje w późniejszej fazie leczenia.
(więcej…)

Jak zadbać o implanty?

Implanty stomatologiczneO zęby trzeba dbać. Należy je odpowiednio pielęgnować i regularnie chodzić na kontrolne wizyty stomatologiczne. Gdy zęby naturalne zostaną uzupełnione sztucznym uzębieniem takim jak implanty stomatologiczne, nic nas nie zwalnia od dokładnej i starannej pielęgnacji nowego uśmiechu.
(więcej…)

Czy każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantu?

ImplantyUzupełnienie brakującego uzębienia jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Pozwala nie tylko zachować piękny uśmiech na długo, ale i nie stracić kolejnych zębów w wyniku ich przesuwania się i rozchwiania. Kto jest odpowiednim kandydatem do wszczepienia implantu?
(więcej…)

Historia

Implanty dentystyczneJak świat światem człowiek zawsze tracił zęby. A ubytki w uzębieniu nigdy nie były estetyczne i ludzie starali się je uzupełnić. Historia implantów zębowych sięga więc czasów starożytnych. A pierwsze znane implanty zębowe stosowali Majowie. Implanty były wykonane z muszli. Od tego niezwykłego odkrycia zaczęła się współczesna implantologia.
(więcej…)

Producenci implantów zębowych

Implanty zęboweNa świecie jest wielu producentów implantów stomatologicznych, którzy ciągle rozwijają się w tej dziedzinie nauki. Firmy te specjalizują się w implantologii, która ma na celu przywrócenie komfortu i pewności siebie ludziom, których dotknęła utrata uzębienia.
(więcej…)

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

pytania i odpowiedzi
(więcej…)