Implanty stomatologiczneO zęby trzeba dbać. Należy je odpowiednio pielęgnować i regularnie chodzić na kontrolne wizyty stomatologiczne. Gdy zęby naturalne zostaną uzupełnione sztucznym uzębieniem takim jak implanty stomatologiczne, nic nas nie zwalnia od dokładnej i starannej pielęgnacji nowego uśmiechu.
Odpowiednia pielęgnacja zębów jest podstawą nie tylko zdrowego uśmiechu, ale i zdrowia całego organizmu, bo wiele chorób zaczyna się właśnie od nieprawidłowej higieny jamy ustnej, namnożenia bakterii chorobotwórczych, które z łatwością przedostają się do krwioobiegu i czynią olbrzymie spustoszenie w ludzkim organizmie.

Zdrowy implant to zadbany implant
Implanty zębowe to sztuczne zęby, które wymagają dokładnie takiego samego traktowania jak zęby naturalne. Przede wszystkim każdego dnia należy je kilkakrotnie szczotkować i używać nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Implanty zębów tak, jak zęby naturalne, muszą być czyste i nie powinno się dopuszczać, by nadmiernie osadzał się na nich kamień. Odkładająca się na implantach płytka, podobnie jak i na zębach naturalnych, może być impulsem, który wywołuje zapalenie dziąseł. Od zapalenia dziąseł jest tylko krok do zaniku kości wokół zębów, odkrycia implantu oraz prawdopodobieństwa jego utraty. Lekarze stomatolodzy zalecają czyszczenie zębów przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a najlepiej po każdym posiłku. Nie bój się więc zapytać swojego lekarza o wybór najlepszego sposobu usuwania płytki lub zastosowanie odpowiedniego urządzenia takiego jak na przykład irygator stomatologiczny. Warto również stosować płyny do higieny jamy ustnej, które nie tylko działają bakteriobójczo, ale i zapobiegają powstawaniu płytki nazębnej. Pamiętaj również, że po wszczepieniu implantu twój implantolog powinien również wyznaczyć termin okresowej wizyty kontrolnej – minimum raz na pół roku. Podczas każdej wizyty powinien zostać sprawdzony stan implantu, zębów i dziąseł, a w razie konieczności usunięty kamień nazębny.

< Czy każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantu? Jak wygląda zabieg? >