IMPLANTY

english

Specjalistyczna Praktyka "Medyk Dent" Stomatologia - Implanty
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Sienkiewicza 4 (mapka)
Zespół Gabinetów Lekarskich "Medyk"
Otwarte: poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00
Lek. stom. implantolog: 608-459-152 Ikona Whatsapp - po godz. 14.00
Inf. implantologiczna Tel. (62) 597 16 70 - po godz. 14.00
Lek. stom. Magdalena Młody: 661-296-147 Ikona Whatsapp
   e-mail: medyk.implant@gmail.com

Zabieg wszczepiania implantów dentystycznych

Narzędzia stomatologiczneZabieg wszczepiania implantów dentystycznych jest stosowany od kilkudziesięciu lat na całym świecie. Jest to najbardziej skuteczna, a zarazem bezpieczna, metoda odbudowy utraconych zębów.

Zabieg wszczepienia implantu składa się z kilku etapów. Pierwszy polega na wywierceniu w kości otworu do którego następnie będzie wprowadzany implant. Przed tym zabiegiem chirurgicznym stomatolog wykonuje zdjęcie Rtg na podstawie którego określa, czy tkanka kostna jest na tyle wystarczająca, aby wkręcenie implantu było możliwe. W przypadku zaniku kości wykonuje się augmentacje, czyli specjalny zabieg mający na celu wytworzenie odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Podczas wszczepiania implantu pacjent jest znieczulony miejscowo. Zanim stomatolog przechodzi do kolejnego należy czekać około trzech miesięcy na zrośnięcie sztucznego korzenia z kością. Po tym czasie można już odsłonić implant i wprowadzić śrubę gojącą. Ten proces przyspiesza proces gojenia błony śluzowej oraz pomaga uformować kształt dziąsła pod protetyczną koronę. Po około dwóch tygodniach można przystąpić do ostatniego etapu zabiegu, czyli zakładania sztucznego zęba. Taki ząb jest tworzony na podstawie wcześniej pobranych wycisków. Dentysta przykręca łącznik do implantu, a następnie mocuje koronę w kolorze zbliżonym do naturalnego uzębienia. Po zabiegu wszczepienia implantu pacjent dostaje szczegółowe wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej.

Wszczepienie implantu zęba nie wymaga szlifowania sąsiadujących zębów, co wymagane jest przy nakładaniu tradycyjnych koron i mostów. Oszlifowanie zdrowych zębów może powodować ich zapalenie i obumarcie. Taki sztuczny ząb jest funkcjonalny i wygląda jak własny. Implanty niektórych producentów są objęte dożywotnią gwarancją. Implanty sprawdzają się również, gdy chcemy odbudować kilka zębów. Mogą wspierać pojedyncze korony lub mosty. Dzięki użyciu implantów nie jest konieczne opieranie protezy na sąsiednich, zdrowych zębach. Na implantach można również osadzać protezy dentystyczne i pełne mosty. Takie rozwiązanie jest solidne i skuteczne przez lata. Wyklucza to podrażnienia i ból związany ze źle dopasowaną protezą i nie trzeba wtedy używać klejów mocujących utrzymujących protezę na miejscu. Jeśli proteza będzie osadzona na implantach, nie będzie też potrzeby jej częstego podścielania. Należy pamiętać również, że korzystanie ze źle dopasowanej protezy wpływa na sposób, w jaki jesz, mówisz i wyglądasz. Dodatkowo implanty ograniczają zanik kości, co pomaga w zachowaniu naturalnego kształtu twarzy.

< Jak wygląda zabieg? Podstawowe zalety implantów dentystycznych >