Kobieta trzyma jabłko i się uśmiecha

Gdy 40 lat temu zaczęto stosować implanty zębów, nikt nie przewidywał, że implantologia będzie jedną z najbardziej rozwojowych dziedzin stomatologii. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że stosowane implanty stomatologiczne w leczeniu braku jednego i kilku zębów, mają o wiele więcej zalet niż klasyczne protezy i mostki.

Lepsze niż naturalne?
Implanty zębów są przede wszystkim stabilne i trwałe. Pozwalają w bezpieczny i niemal bezbolesny sposób przywrócić naturalnie piękny uśmiech. Ważne jest także to, że implanty stomatologiczne są wykonane z tytanu. A tytan, jako jedyny metal, jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzki organizm, który nie traktuje go jako ciała obcego, czyli nie odrzuca.


Do najważniejszych zalet implantów należy przede wszystkim:

– krótki czas leczenia – lekarze stomatolodzy szybko wstawiają implanty i w krótkim czasie odbudowują ząb,
– implanty zębowe są niemal idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia każdego pacjenta,
– pozwalają zachować naturalny wygląd twarzy,
– pacjent nie czuje różnicy między implantem a zębem naturalnym – zostaje zapewniony komfort jedzenia,
– implanty wszczepia się w miejsce brakujących zębów, dzięki temu w 90 procentach przypadków nie narusza się zdrowego uzębienia,
– implanty stomatologiczne stosuje się raz na całe życie,
– koniec ze stosowaniem klejów do protez i wiecznie ruszającą się protezą.

Poza tymi wszystkimi zaletami warto wspomnieć o tym, że wszczepienie implantów jest prawie bezbolesne. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym identycznym jak podczas leczenia zachowawczego zębów. Wszczepienie jednego sztucznego korzenia można z powodzeniem porównać do zabiegu usunięcia zęba. Podczas jednej wizyty lekarz stomatolog może założyć kilka implantów zębowych.