Jeśli mieszkasz w Miliczu lub okolicach i jesteś zainteresowany(-na) implantami zębów, zapraszamy do Gabinetu Stomatologicznego Medyk-Dent w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim.

Droga z Milicza do Ostrowa Wielkopolskiego

Drogę pokonasz w czasie 50–60 minut, jadąc DW444 i DW 445 lub DK15 i DK36. Miasta dzieli odległość 47 km.

Jak to wygląda w praktyce?

Zabieg implantacji polega na wprowadzeniu implantu dentystycznego (metalowej śruby), który zastępuje korzeń zęba, do kości szczęki lub żuchwy. Implant jest później zintegrowany z kością, co umożliwia utworzenie mocnego fundamentu dla korony protetycznej (schemat implantacji).

Etapy zabiegów implantologicznych

Zabieg implantacji zazwyczaj odbywa się w kilku etapach. Na pierwszym spotkaniu pacjent przechodzi przez proces diagnozy i planowania, w którym specjaliści oceniają, czy jest odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz implantolog przeprowadza wywiad z pacjentem na temat jego zdrowia, prosi o wykonanie RTG zębów. Jeśli nie ma przeciwwskazań, pacjent umawiany jest na kolejne spotkanie, podczas którego chirurg dentystyczny może już przystąpić do otwarcia szczęki lub żuchwy, a następnie – o ile jest to możliwe – do umieszczenia implantu w miejscu brakującego zęba. Po tym etapie pacjent zazwyczaj powinien odczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy, aby implant dobrze się zintegrował z kością.
Po zakończeniu procesu gojenia w drugim etapie chirurg dentystyczny umieszcza na szczycie implantu specjalną nakładkę, zwaną łącznikiem. Następnie protetyk lub dentysta przygotowuje koronę protetyczną na podstawie wycisku zęba pacjenta i montuje ją do łącznika.

Lokalizacja

Gabinet Stomatologiczny Medyk-Dent jest położony w centrum Ostrowa Wielkopolskiego, przy ulicy Sienkiewicza 4.

Zalety zabiegu implantacji

Zabieg implantacji jest ogólnie bezpieczny i skuteczny, a wiele osób uważa, że jest to najlepsza opcja dla zastępowania brakujących zębów. Jednak, jak każdy inny zabieg chirurgiczny, wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań, takich jak infekcje, krwawienia lub urazy nerwów. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem dentystą, aby zrozumieć pełne koszty, korzyści i ryzyka implantacji przed podjęciem decyzji. Zapraszamy do kontaktu.