IMPLANTY

english

Specjalistyczna Praktyka "Medyk Dent" Stomatologia - Implanty
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Sienkiewicza 4 (mapka)
Zespół Gabinetów Lekarskich "Medyk"
Otwarte: poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00
Lek. stom. implantolog: 608-459-152 Ikona Whatsapp - po godz. 14.00
Inf. implantologiczna Tel. (62) 597 16 70 - po godz. 14.00
Lek. stom. Magdalena Młody: 661-296-147 Ikona Whatsapp
   e-mail: medyk.implant@gmail.com

Od czego zależy cena wszczepienia implantu zęba?

Implanty zębów - zdjęcie RTG

Nie ulega wątpliwości, że zabieg wszczepienia implantów zębowych nie należy do najtańszych. Dla niektórych może wiązać się ze znacznym uszczupleniem domowego budżetu, dlatego decydując się na taki zabieg w pierwszej kolejności szukamy takiego gabinetu, którego usługi będą dla nas najkorzystniejsze.

Poszukując odpowiedniego dla siebie miejsca zabiegu wielu pacjentów jest zdumionych rozpiętością w cenach. W różnych gabinetach cena za wszczepienie jednego implantu zęba może się różnić nawet o kilka tysięcy złotych. Należy zaznaczyć, że różnice w cenach są przede wszystkim związane z kosztami prowadzenia działalności (np. marżą jaką lekarz nakłada), nie zaś z jakością samego implantu. Na tak duże różnice wpływa przede wszystkim lokalizacja gabinetu. Znacznie więcej wydamy za implant zębowy w stolicy i większych miastach niż w mniejszych miejscowościach. Tak jak w każdej działalności przy ustalaniu stawek brane są pod uwagę ceny okolicznych, konkurencyjnych gabinetów. Poza tym inną ofertę będzie proponował taki stomatolog, który wykonuje dużo zabiegów i ma w tym już spore doświadczenie, a inną taki, który wszczepianiem implantów zajmuje się sporadycznie. Dentysta dla którego implantologia jest jedną z wiodących specjalizacji raczej będzie nakładał umiarkowane ceny, gdyż taki zabieg jest dla niego chlebem powszednim, ma duże doświadczenie i może go poprowadzić znacznie sprawniej i szybciej.

W niektórych gabinetach, oprócz opłaty za implant pobierane są dodatkowe opłaty za zabieg odsłonięcia implantu, założenia śruby gojącej, pobieranie wycisków, przymiarki, konsultacje czy ustalanie planu leczenia, które składają się na wysoką cenę zabiegu wszczepienia implantu zęba.

Koszt leczenia implantologicznego mogą podnieść też zabiegi odbudowujące kość jeśli doszło u pacjenta do jej zaniku np. na skutek ekstrakcji zębów sprzed kilku lat lub dłuższego używania protez. W takich przypadkach stosuje się preparaty, które powodują wzrost tkanki kostnej tak, żeby była możliwość wkręcenia w to miejsce implantu. Niekiedy konieczny może być również zabieg otwartego lub zamkniętego podniesienia dna zatoki szczękowej. W zależności od rozległości i trudności takiego zabiegu oraz ilości zużytego materiału koszty mogą być różne.

Koszt całego zabiegu implantologicznego może być wyliczany przez stomatologów w bardzo różny sposób, dlatego warto przeanalizować kilka ofert i wybrać odpowiednią dla siebie.

< Co to jest implant zębowy?