IMPLANTY

english

Specjalistyczna Praktyka "Medyk Dent" Stomatologia - Implanty

63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Sienkiewicza 4 (mapka)
Zespół Gabinetów Lekarskich "Medyk"
Otwarte: poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00
Lekarz (tel. kom.) 608-459-152 - po godz. 14.00   e-mail: medyk.implant@gmail.com

Inf. implantologiczna Tel. (62) 597 16 70 - po godz. 14.00

RTG zębów Tel. 695 031 509 lub (62) 307 01 77

Fibryna bogatopłytkowa

Czym jest PRF?

PRF (Platelet Rich Fibrin), czyli osocze bogatopłytkowe jest autogenną substancją, którą przygotowujemy z krwi własnej pacjenta. Fibryna to skoncentrowane osocze. Korzystając z nowoczesnych metod otrzymujemy materiał wspomagający gojenie i regenerację kości i tkanek miękkich.

Jak wygląda zabieg z użyciem PRF i kiedy go wykorzystujemy?

W trakcie zabiegu pobieramy od pacjenta krew (ok. 30 – 40ml), która następnie w strzykawkach trafia do specjalnej wirówki. Przy odwirowywania krwi dochodzi do oddzielenia się czerwonych krwinek od płytek krwi i fibryny, z których powstanie bogaty w czynniki wspomagające gojenie czop. Taki czop wykorzystujemy jako wypełnienie zębodołu po ekstrakcji, jako dodatek do materiału augmentującego podczas regeneracji kości, do podniesienia dna zatoki, lub samej implantacji, a po sprasowaniu czopu – do zabezpieczenia miejsca zabiegowego.

Jakie korzyści niesie za sobą metoda PRF?

Wieloletnie badania specjalistów z całego świata pokazują, że metoda PRF wpływa na szybsze i korzystniejsze gojenie się miejsc zabiegowych. Zawarte w odwirowanym czopie płytkowe czynniki wzrostu, komórki macierzyste oraz fibryna stymulują procesy naprawcze organizmu, w tym szczególnie ważne procesy kościotwórcze, również te wokół implantów.

Zaletą jest również autogenność materiału, co oznacza, że pochodzi on z tkanek własnych pacjenta. Dzięki temu nie dochodzi do wywołania odpowiedzi immunologicznej organizmu, co ogranicza pojawianie się miejscowych dolegliwości pozabiegowych, takich jak obrzęk tkanek, zaczerwienienie, stan zapalny wokół implantu.