IMPLANTY

english

Specjalistyczna Praktyka "Medyk Dent" Stomatologia - Implanty

63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Sienkiewicza 4 (mapka)
Zespół Gabinetów Lekarskich "Medyk"
Otwarte: poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00
Lekarz (tel. kom.) 608-459-152 - po godz. 14.00   e-mail: medyk.implant@gmail.com

Inf. implantologiczna Tel. (62) 597 16 70 - po godz. 14.00

RTG zębów Tel. 695 031 509 lub (62) 307 01 77

Co to jest implant zębowy?

Implant zębaKażdy może stracić ząb. Usunięty ząb musi jednak mieć jak najszybciej swojego następcę. Przemawiają za tym jednocześnie względy estetyczne jak i zdrowotne, a dzieje się tak, ponieważ braki w uzębieniu mogą doprowadzić do utraty kolejnych zębów, przyspieszyć ich próchnicę oraz psucie się. Poza tym straty w uzębieniu powodują problemy z gryzieniem jedzenia. W tym wypadku skutkiem będzie połykanie za dużych, nierozdrobnionych kęsów. Takie jedzenie natomiast zakłóca proces trawienia.
Braki w uzębieni można niwelować za pomocą protez lub klasycznych mostków. Ale jednym z najlepszych i najwygodniejszych sposobów jest wstawienie sztucznego zęba w miejsce brakującego. Implanty zębowe są estetyczne, bezpieczne i przede wszystkim mają nieoceniony wpływ na zdrowie.

Implant – ząb idealny
Naturalny ząb składa się z widocznej korony oraz korzenia, znajdującego się w kości szczęki i żuchwy. Implanty zębów uzupełniają braki w uzębieniu. Są w potocznym rozumieniu ich protezami, ale protezami specyficznymi. Przede wszystkim implanty są zakładane na stałe. W puste miejsce po usuniętym zębie stomatolog wkręca implant, dokręca łącznik i cementuje na nim porcelanową koronę. Warto przy tym wiedzieć, że korona zeba zbudowana jest z porcelany, natomiast rusztowanie wykonuje się ze stali dentystycznej lub złota. Najdroższe, ale też najbardziej estetyczne są korony pełnoceramiczne. Takie korony nie potrzebują rusztowania z metalu. Korona jest tą częścią, którą widać. Natomiast każdy ząb posiada jeszcze korzeń, który znajduje się w kości szczęki i żuchwy. Implant zęba czyli właściwy korzeń – jest umieszczany w kości szczęki lub żuchwy w miejscu usuniętego wcześniej naturalnego korzenia. Następnie na tym sztucznym korzeniu dentysta umieszcza łącznik implantu i koronę zęba. Sztuczne korzenie wykonywane są z tytanu. Dlaczego? Ponieważ tytan jest metalem najbardziej zgodnym z ludzkimi tkankami – biologicznie kompatybilny. Tytan też z łatwością scala się z kością człowieka. Implanty mają średnicę zaledwie kilku milimetrów, długość do jednego centymetra. Są podobne do naturalnego korzenia zęba. Zaletą implantów jest także to, że lekarz stomatolog indywidualnie dla każdego pacjenta dobiera rozmiar sztucznego zęba oraz formę łącznika. Ząb nawet sztuczny musi być estetyczny i funkcjonalny.

< Podstawowe zalety implantów dentystycznych Od czego zależy cena wszczepienia implantu zęba? >