IMPLANTY

english

Specjalistyczna Praktyka Lekarska "Medyk Dent" Stomatologia - Implanty

63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Sienkiewicza 4 (mapka)
Zespół Prywatnych Gabinetów Lekarskich "Medyk"
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 9.30 - 16.00
Lekarz (tel. kom.) 608-459-152    e-mail: medyk.implant@gmail.com

Rejestracja + inf. implantologiczna Tel. (62) 597 16 70

Blog o implantach stomatologicznych

Od czego zależy cena wszczepienia implantu zęba?

Implanty zębów - zdjęcie RTGRozbieżność w cenach za wszczepienie jednego implantu zęba jest bardzo duża i za leczenie implantologiczne możemy zapłacić w granicach 1,8 tys. do nawet 5 tys. złotych. Skąd biorą się takie różnice z cenach?
(więcej…)

Co to jest implant zębowy?

Implant zębaKażdy może stracić ząb. Usunięty ząb musi jednak mieć jak najszybciej swojego następcę. Przemawiają za tym jednocześnie względy estetyczne jak i zdrowotne, a dzieje się tak, ponieważ braki w uzębieniu mogą doprowadzić
(więcej…)

Podstawowe zalety implantów dentystycznych

Implanty stomatologiczneGdy 40 lat temu zaczęto stosować implanty zębów, nikt nie przewidywał, że implantologia będzie jedną z najbardziej rozwojowych dziedzin stomatologii. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że stosowane implanty stomatologiczne w leczeniu braku jednego i kilku zębów, mają o wiele więcej zalet niż klasyczne protezy i mostki.
(więcej…)

Zabieg wszczepiania implantów dentystycznych

Narzędzia stomatologiczneZabieg wszczepiania implantów dentystycznych jest stosowany od kilkudziesięciu lat na całym świecie. Jest to najbardziej skuteczna, a zarazem bezpieczna, metoda odbudowy utraconych zębów. Zabieg umieszczenia implantu w kości jest szybki. Metodą tą można odbudować jeden bądź kilka utraconych w wyniku urazu czy choroby zębów.
(więcej…)

Jak wygląda zabieg?

Implanty zęboweNa początku stomatolog po wykonaniu wywiadu, dotyczącego stanu zdrowia i wyborze typu implantu opracowuje indywidualny plan leczenia. Niezaplanowany zabieg, nieprzemyślane wszczepienie implantu spowodować może komplikacje w późniejszej fazie leczenia.
(więcej…)

Jak zadbać o implanty?

Implanty stomatologiczneO zęby trzeba dbać. Należy je odpowiednio pielęgnować i regularnie chodzić na kontrolne wizyty stomatologiczne. Gdy zęby naturalne zostaną uzupełnione sztucznym uzębieniem takim jak implanty stomatologiczne, nic nas nie zwalnia od dokładnej i starannej pielęgnacji nowego uśmiechu.
(więcej…)

Czy każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantu?

ImplantyUzupełnienie brakującego uzębienia jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Pozwala nie tylko zachować piękny uśmiech na długo, ale i nie stracić kolejnych zębów w wyniku ich przesuwania się i rozchwiania. Kto jest odpowiednim kandydatem do wszczepienia implantu?
(więcej…)

Historia

Implanty dentystyczneJak świat światem człowiek zawsze tracił zęby. A ubytki w uzębieniu nigdy nie były estetyczne i ludzie starali się je uzupełnić. Historia implantów zębowych sięga więc czasów starożytnych. A pierwsze znane implanty zębowe stosowali Majowie. Implanty były wykonane z muszli. Od tego niezwykłego odkrycia zaczęła się współczesna implantologia.
(więcej…)

Producenci implantów zębowych

Implanty zęboweNa świecie jest wielu producentów implantów stomatologicznych, którzy ciągle rozwijają się w tej dziedzinie nauki. Firmy te specjalizują się w implantologii, która ma na celu przywrócenie komfortu i pewności siebie ludziom, których dotknęła utrata uzębienia.
(więcej…)

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

pytania i odpowiedzi
(więcej…)